Cykliczna edukacja operacyjna stacjonarnie - czyli minimalnie inwazyjne zabiegi operacyjne ze Szpitala na Polnej - sprawozdanie

W ramach działalności Międzynarodowego Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej Miednicy Mniejszej, 1 marca 2022 roku w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu odbyły się kolejne, cykliczne warsztaty pt.: „Minimalnie inwazyjna chirurgia miednicy mniejszej - „krok po kroku" - on-line”.

Pierwsze w tym roku warsztaty laparoskopowe z transmisją multimedialną, po raz kolejny cieszyły się dużym zainteresowaniem licznego grona środowiska ginekologów, specjalizujących się w zakresie ginekologii operacyjnej lub uzupełniających swą dotychczasową edukację w zakresie minimalnie inwazyjnej chirurgii ginekologicznej miednicy mniejszej.

Lekarze pod kierownictwem edukacyjnym prof. Macieja Wilczaka, koordynatora Międzynarodowego Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej w Ginekologiczno- Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, wraz z zespołem lekarzy Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka, podczas przeprowadzonych w tym dniu 6 zabiegów, zastosowali zaawansowane i jedne z najnowocześniejszych technik operacyjnych wykorzystywane w minimalnie inwazyjnej chirurgii ginekologicznej.

Warsztaty Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej są jedynymi w Polsce działaniami edukacyjnymi w formule on-line realizowanymi „na żywo”. W dotychczasowo zrealizowanych edycjach warsztatów w 2020 i 2021 roku uczestniczyło prawie 1000 ginekologów. Widzimy, że formuła ta doskonale sprawdziła się w czasach pandemii i nadal jest jedyną formą kształcenia kierowaną do dużej grupy lekarzy - podsumowuje prof. Maciej Wilczak, koordynator Międzynarodowego Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Naszym celem jest praktyczna edukacja lekarzy, przy zastosowaniu i wykorzystaniu najnowocześniejszych środków transmisyjnych. Dzięki obrazowi  na żywo, lekarze na bieżąco słuchali precyzyjnych i praktycznych komentarzy, dotyczących poszczególnych etapów wykonywania tego typu operacji. Pozwoli to uczestniczącym w nich medykom zastosować procedury operacyjne w swoich macierzystych szpitalach - dodaje prof. Wilczak.

W roku 2022 w Centrum odbędzie się w sumie 5 spotkań w ramach warsztatów laparoskopowych. Jak przedstawia się ich kalendarz, gdzie się zapisać oraz szczegóły działalności Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej w Szpitalu na Polnej znajdą Państwo tu:

» https://www.gpsk.ump.edu.pl/pl/szpital/centrum-minimalnie-inwazyjnej-chirurgii-miednicy-mniejszej/x,1067.html

Szczegółowe informacje dla Pacjentek o bezpłatnych konsultacjach i zabiegach realizowanych w Centrum:

» https://www.gpsk.ump.edu.pl/.../centrum.../x,551.html