< Cofnij

CYKLICZNA EDUKACJA W ZAKRESIE MINIMALNIE INWAZYJNYCH OPERACJI GINEKOLOGICZNYCH„ON-LINE” ZE SZPITALA NA POLNEJ - SPRAWOZDANIE Z WARSZTATÓW PRZEPROWADZONYCH W DNIU 27 WRZEŚNIA

Zdjęcie

Koniec września to dla Zespołu Kliniki Matki i Dziecka ze Szpitala na Polnej to bardzo intensywny czas w zakresie prowadzonych warsztatów edukacyjnych. Tym razem 27 września, w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ul. Polnej odbyły się kolejne Praktyczne Warsztaty Operacyjne.

Cykliczne, czwarte już w tym roku warsztaty cieszyły się jak zwykle dużym zainteresowaniem środowiska polskich ginekologów, tym razem gościliśmy medyków z Oławy i Nowego Tomyśla. Minimalnie inwazyjne zabiegi wykonywane technikami endoskopowymi oraz przezpochwowymi były transmitowane, tradycyjnie w formule on-line. Ta ugruntowana na medycznym „rynku edukacyjnym” metoda kształcenia została wprowadzona po raz pierwszy w Polsce, w ginekologii operacyjnej, właśnie w Szpitalu przy ulicy Polnej.

Ginekolodzy mieli unikalną możliwość wzięcia czynnego udziału w 3 operacjach laparoskopowych i 3 drogą przezpochwową. Wspólnie z zespołem Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka, pod kierownictwem Prof. dra hab. n. med. Macieja Wilczaka - zapoznawali się z najnowszymi technikami i zasadami stosowanymi w nowoczesnej i minimalnie inwazyjnej chirurgii ginekologicznej. Dzięki symultanicznej transmisji on-line z dwóch sal operacyjnych zabiegi na żywo obserwowało kilkudziesięciu lekarzy ginekologów z całej Polski.

Formuła edukacji operacyjnej on-line umożliwia w jednym czasie, na żywo udział w zabiegach operacyjnych wielu lekarzom, dając szansę na zadawanie pytań w trakcie trwania  całej operacji. Jest to nadal bardzo skuteczne narzędzie służące przekazywaniu wiedzy i praktycznych rad w zakresie tego typu technik operacyjnych, kierowane głównie do młodych lekarzy ginekologów - stwierdza prof. Maciej Wilczak, Koordynator Centrum.

Wszystkie wykonywane zabiegi z zakresu minimalnie inwazyjnej chirurgii miednicy mniejszej jak zwykle opatrzone były precyzyjnymi i praktycznymi komentarzami lekarza operatora, dotyczącymi poszczególnych etapów wykonywania tego typu operacji.

Patronat Honorowy  nad całym cyklem warsztatów objął Jego Magnificencja, Rektor Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu prof. dr hab. n. med. Andrzej Tykarski.

Kalendarz spotkań, szczegółowe informacje oraz zapisy:

» https://www.gpsk.ump.edu.pl/pl/minimalnie-inwazyjna-chirurgia-ginekologiczna

Więcej informacje o bezpłatnych konsultacjach i zabiegach realizowanych w Centrum:

» http://kzmid.ump.edu.pl/zabiegi-operacyjne