< Cofnij

Edukacyjny kwiecień w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

Edukacyjny kwiecień w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

W pierwszych dniach kwietnia w Międzynarodowym Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej Miednicy Mniejszej w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, pod kierownictwem prof. dra hab. n. med. Macieja Wilczaka, koordynatora Centrum, po raz kolejny prowadzono intensywną działalność szkoleniową dla lekarzy z Polski.

1 kwietnia ginekolodzy z Otwocka, Zabrza, Bydgoszczy, Chojnic i Lubina wraz z Zespołem lekarzy z Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka poznawali najnowsze techniki stosowane w nowoczesnej histeroskopii diagnostycznej i operacyjnej wykonywanej tylko w znieczuleniu miejscowym. Dnia 5 kwietnia w warsztatach laparoskopowych, poprzez transmisję na żywo, uczestniczyło w sumie 105 lekarzy ginekologów z ośrodków w całej Polsce. Zespół lekarzy Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka przeprowadził sześć zabiegów operacyjnych: trzy w zaburzeniach statyki narządu rodnego, dwie histerektomie laparoskopowe oraz jedną operację leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. W czasie wszystkich zabiegów lekarze zastosowali zaawansowane i jedne z najnowocześniejszych technik operacyjnych.

Warsztaty organizowane w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym - zarówno w formie on-line jak i stacjonarnie, cieszą się rosnącą popularnością. Formuła on-line rozpoczęta w okresie pandemii stała się wyjątkową metodę edukacyjną, dzięki której lekarze  specjalizujący się w zakresie ginekologii operacyjnej nie opuszczając macierzystego szpitala uzupełniają swą dotychczasową edukację w zakresie minimalnie inwazyjnej chirurgii ginekologicznej miednicy mniejszej.

Edukacyjny kwiecień w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

Bardzo chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem z koleżankami i kolegami z innych ośrodków medycznych - zapewnia profesor Maciej Wilczak. Dzięki temu kobiety w Polsce mogą być leczone na europejskim poziomie. Widzimy szeroką potrzebę edukacyjną w tym zakresie, dlatego w 2022 roku w Międzynarodowym Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej Miednicy Mniejszej w Szpitalu na Polnej planujemy szereg spotkań szkoleniowych dla lekarzy, którzy chcą poszerzać i doskonalić swoje umiejętności.

W trakcie zabiegów przeprowadzanych w formule stacjonarnej lub on-line lekarze mogą na bieżąco zadawać pytania, a pod okiem doświadczonych operatorów z Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka doskonalić swoje umiejętności praktyczne w zakresie ginekologii operacyjnej.

Patronat Honorowy nad całym cyklem warsztatów objął Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prof. dr n. med. hab. Andrzej Tykarski.

» Kalendarz spotkań, szczegółowe informacje oraz zapisy

» Więcej informacje o bezpłatnych konsultacjach i zabiegach realizowanych w Centrum