< Cofnij

Kursy edukacyjne w Centrum Histeroskopii w Znieczuleniu Miejscowym

Punktualnie o godzinie 8.00, w Międzynarodowym Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej, 22 września 2023 r.  rozpoczęły się cykliczne warsztaty histeroskopowe „Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna w znieczuleniu miejscowym”. To pierwsze warsztaty po przerwie wakacyjnej.

Zdjęcie

Spotkania edukacyjne w szpitalu na Polnej odbywają się od 2018 roku. Tym razem przy stole operacyjnym pod kierownictwem Pana Profesora Macieja Wilczaka, koordynatora Centrum, pomysłodawcy warsztatów, stanęli ginekolodzy z Warszawy, Białegostoku oraz Opola. Razem ze specjalistami z Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka nasi goście edukują się w zakresie histeroskopii diagnostycznej oraz operacyjnej z zastosowaniem znieczulenia miejscowego - systemu Gubbini. W ciągu całego dnia zaplanowano pięć zabiegów.

Zdjęcie

Wrześniowe warsztaty to kolejne w tym roku szkolenie w formule bezpośredniej pod kierownictwem Pana Profesora Macieja Wilczaka, z udziałem lekarek i lekarzy ginekologów z ośrodków w Polsce. Warsztaty cieszą się dużą popularnością, tylko w 2023 roku, w wzięło w nich udział prawie 40 lekarzy. Do końca  2023 roku  w Centrum odbędzie się jeszcze kilka spotkań edukacyjnych.

» Szczegóły i terminy kolejnych spotkań
» Informacje o bezpłatnych konsultacjach i zabiegach realizowanych w Centrum

Zdjęcie