< Cofnij

MIĘDZYNARODOWE SZKOLENIA LEKARZY W CENTRUM HISTEROSKOPII W ZNIECZULENIU MIEJSCOWYM

Centrum Histeroskopii w Znieczuleniu Miejscowym to  pierwszy i jedyny certyfikowany ośrodek szkoleniowy dla metody GUBBINI w Polsce. Potwierdza to pełnienie wyjątkowej i wiodącej roli w szkoleniach oraz edukacji dotyczącej zabiegów mini-histeroresektoskopii wykonywanych za pomocą Systemu GUBBINI w znieczuleniu miejscowym. Profesor Maciej Wilczak, jako jedyny lekarz w Polsce, posiada wyjątkowe wyróżnienie i buduje certyfikowany ośrodek szkoleniowy zabiegów według metody GUBBINI.

Zdjęcie

Otwarte pod koniec 2022 roku Centrum Histeroskopii w Znieczuleniu Miejscowym z Certyfikatem Center of Exellence to miejsce, gdzie troska o zdrowie Polek odbywa się na najwyższym, światowym poziomie – komentuje prof. dr hab. n. med. Maciej Wilczak - Wykorzystując współczesne osiągnięcia z zakresu ginekologii operacyjnej, stosujemy w praktyce najnowsze rozwiązania w leczeniu schorzeń ginekologicznych. Jeżeli leczenie chirurgiczne jest konieczne, preferujemy technikę endoskopową, jako nowoczesną i najbardziej korzystną dla naszych Pacjentek, stosowane w naszym Centrum metody minimalizują ryzyko powikłań, skracają czas pobytu w szpitalu i pozytywnie wpływają na powrót do normalnej aktywności. Zdajemy sobie sprawę, że wiele schorzeń ginekologicznych to problemy kompleksowe, dlatego kładziemy nacisk na leczenie interdyscyplinarne – podkreśla Prof. M. Wilczak.

Zdjęcie

Dzięki nowemu ośrodkowi jest możliwy rozwój i jeszcze większa popularyzacja  małoinwazyjnych metod leczenia. Nowe przestrzenie to doskonałe miejscem szkoleń, aktualizowania i pogłębiania wiedzy i umiejętności ginekologów z innych ośrodków medycznych: polskich i zagranicznych.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom w  Centrum Histeroskopii w Znieczuleniu Miejscowym w ramach Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej Miednicy Mniejszej w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, pod kierownictwem prof. dra hab. n. med. Macieja Wilczaka, z udziałem Zespołu Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka są  organizowane cykliczne kursy i warsztaty, po to by medycy mogli poznawać i doskonalić w praktyce tę metodę leczenia.

Zdjęcie

Dnia 2 lutego 2024 roku podczas pierwszych w tym roku spotkań edukacyjnych – cyklicznych warsztatów histeroskopowych pt. „Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna w znieczuleniu miejscowym” pierwszy raz gościliśmy lekarzy z West Cumberland Hospital, Cumbria  z Wielkiej Brytanii.

Przy stole operacyjnym pod kierownictwem Pana Profesora Macieja Wilczaka, koordynatora Centrum i pomysłodawcy warsztatów, stanęli medycy z West Cumberland Hospital, Cumbria, Wielka Brytania. Razem ze specjalistami z Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka, uczestnicy edukowali się w zakresie histeroskopii diagnostycznej oraz operacyjnej z zastosowaniem znieczulenia miejscowego - systemu Gubbini.

"To wyjątkowe warsztaty, ponieważ pierwszy raz w naszym Centrum mamy przyjemność szkolić medyków z placówki zza granicy. To my do tej pory byliśmy uczestnikami kursów, a tymczasem renoma naszych zabiegów zachęca ginekologów nie tylko z Polski do tego, aby razem szkolić swoje umiejętności z ginekologii małoinwazyjnej – podkreśla Pan Profesor Maciej Wilczak Koordynator Centrum. Zamysłem naszym jest, aby Warsztaty były dedykowane lekarzom ginekologom, którzy dotychczas nie wykonywali tego typu zabiegów oraz tym Koleżankom i Kolegom, którzy opanowali już podstawowe techniki w zakresie histeroskopii, jednak nie wykonywali tego typu zabiegów w znieczuleniu miejscowym".

Uczestnicy warsztatów nie tylko szkolili techniki medyczne, ale także obserwowali  pracę zespołu medycznego. I właśnie zasady współpracy były także tematem szkolenia przybywających u nas lekarzy. Jak podkreśla Pan Profesor Maciej Wilczak  - sukces każdego zabiegu czy operacji to efekt współpracy całego personelu i właśnie to także obserwują nasi goście, uczestnicy warsztatów.

Na warsztatach  gościliśmy dziennikarzy z poznańskiego oddziału telewizji Polskiej TVP Poznań, którzy przygotowali relację z warsztatów.

Zapraszamy do obejrzenia relacji telewizyjnej TVP Poznań:

https://poznan.tvp.pl/75726956/02022024-godz1630

https://poznan.tvp.pl/75725691/02022024-godz1430

https://poznan.tvp.pl/75730087/zagraniczni-lekarze-szkola-sie-w-poznaniu

Więcej o zabiegach, kalendarz wydarzeń i szkoleń organizowanych w Centrum:

https://www.gpsk.ump.edu.pl/pl/katedry-i-kliniki-49

Cykl warsztatów zaplanowanych  w 2024 roku w Międzynarodowym Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Ginekologiczno -Położniczego Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbywać się będzie  pod Honorowym Patronatem Jego Magnificencji, Rektora Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu prof. dr hab. Andrzeja Tykarskiego.

- - - - - - - - - - - -

MIĘDZYNARODOWE CENTRUM MINIMALNIE INWAZYJNEJ CHIRURGII GINEKOLOGICZNEJ  MIEDNICY MNIEJSZEJ W LICZBACH

2018 – powołanie działalności Centrum

HISTEROSKOPIA