< Cofnij

MINIMALNIE INWAZYJNA HISTEREKTOMIA LAPAROSKOPOWA ZE SZPITALA NA POLNEJ W ZASOBACH WEBSURG ON LINE UNIVERSITY OF IRCAD

Zdjęcie

Mamy zaszczyt i przyjemność poinformować Państwa, że zrealizowana w Międzynarodowym Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego UM w Poznaniu, operacja „dużej macicy” według modyfikacji zaproponowanej przez prof. Macieja Wilczaka została opublikowana w największym na świecie Wirtualnym Uniwersytecie z siedzibą w Strasburgu.

Kolejna operacja przeprowadzona w Międzynarodowym Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu została zaakceptowana przez międzynarodowy zespół wybitnych specjalistów z zakresu minimalnie inwazyjnej chirurgii ginekologicznej i opublikowana w WebSurg On Line University of IRCAD.

WebSurg On Line University of IRCAD to najbardziej prestiżowy Uniwersytet On Line będący światowym liderem kształcenia w zakresie najnowocześniejszych i minimalnie inwazyjnych metod chirurgicznych. IRCAD to instytucja edukacyjna, która od 1994 roku stanowi światową markę na rynku medycznym będąc certyfikowanym i wiodącym centrum badawczo-edukacyjnym, którego działalność jest w pełni poświęcona badaniom oraz nauczaniu najbardziej innowacyjnych i minimalnie inwazyjnych technik chirurgicznych. Działalność WeBSurg On Line University of IRCAD skupia ponad 370 000 aktywnych członków i jest dostępna oraz propagowana w 7 językach, skupiając największą na świecie społeczność chirurgów minimalnie inwazyjnych w formule online. W ramach działań WebSurg On Line University publikowane są treści multimedialne z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii chirurgii małoinwazyjnej m.in. w chirurgii ogólnej i gastroenterologicznej, chirurgii ginekologicznej, torakochirurgii, chirurgii dziecięcej i innych.

IRCAD to instytucja edukacyjna, która posiada certyfikat ACS (American College of Surgeons) i stanowi obecnie najbardziej prestiżowy punkt odniesienia w dziedzinie chirurgii z minimalnym dostępem. Ze względu na konieczność globalizacji szkolenia chirurgicznego w skali międzynarodowej IRCAD stworzył WebSurg On Line University of IRCAD, czyli Wirtualną Uczelnią poświęconą chirurgii o minimalnym dostępie - mówi prof. Maciej Wilczak koordynator i inicjator powstania Międzynarodowego Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego  w Poznaniu.

Opublikowanie na łamach WebSurg University of IRCAD jak dotychczas jedynych z Polski - dwóch operacji z zakresu minimalnie inwazyjnej chirurgii ginekologicznej (pierwszej w styczniu i drugiej w październiku 2021 roku) wykonanych w Międzynarodowym Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej Miednicy Mniejszej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu stanowi dla mnie i moich współpracowników ogromne wyróżnienie i niewątpliwie będzie kolejnym bodźcem do jeszcze bardziej wytężonej pracy dla dobra wszystkich naszych pacjentek leczonych w Szpitalu przy ulicy Polnej 33 - podkreśla z satysfakcją prof. Maciej Wilczak.

Informacje dla pacjentek o zasadach i możliwościach skorzystania z operacji ginekologicznych wykonywanych w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej w linku poniżej:

» http://www.gpsk.am.poznan.pl/szpital/centrum-minimalnie-inwazyjnej-chirurgii-miednicy-mniejszej.html

Dostęp do zabiegu operacyjnego opublikowanego w WebSurg On Line University of IRCAD w linku poniżej:

» https://websurg.com/en/doi/vd01en6490?token=616e636dcfd88