Minimalnie inwazyjna operacja ginekologiczna w zasobach WebSurg On Line University of IRCAD

Mamy zaszczyt i przyjemność poinformować Państwa, że zrealizowana w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego UM w Poznaniu, operacja podwieszenia narządów płciowych w leczeniu wypadania narządów płciowych, wykonana techniką minimalnie inwazyjną została zaakceptowana i opublikowana w największym na świecie Wirtualnym Uniwersytecie z siedzibą w Strasburgu.

WebSurg On Line University of IRCAD jest jednym z najbardziej prestiżowych Uniwersytetów On Line powstałym na bazie IRCAD, jednego z światowych liderów kształcenia w zakresie najnowocześniejszych i minimalnie inwazyjnych metod chirurgicznych.

IRCAD to Centrum Kształcenia dla lekarzy, które zostało powołane w 1994 roku z inicjatywy prof. Jacques Marescaux na bazie Szpitala Uniwersyteckiego w Strasburgu. Od momentu powstania IRCAD zyskał światową sławę jako wiodący instytut badawczo-edukacyjny, którego działalność jest w pełni poświęcona badaniom oraz nauczaniu najbardziej innowacyjnych i minimalnie inwazyjnych technik chirurgicznych. W tym nowoczesnym centrum edukacji corocznie odbywają się szkolenia dla ponad 6 tysięcy chirurgów z całego świata w zakresie 12 specjalności medycznych.

IRCAD to instytucja edukacyjna, która posiada certyfikat ACS (American College of Surgeons) i stanowi obecnie punkt odniesienia w dziedzinie chirurgii z minimalnym dostępem  - mówi prof. Maciej Wilczak koordynator i inicjator powstania Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego  w Poznaniu.

Ze względu na konieczność globalizacji szkolenia chirurgicznego w skali międzynarodowej - IRCAD stworzył WebSurg On Line University of IRCAD, czyli Wirtualną Uczelnią poświęconą chirurgii o minimalnym dostępie. Uniwersytet WebSurg On Line jest obecnie światowym numerem jeden w dziedzinie edukacji on - line w zakresie chirurgii małoinwazyjnej. WeBSurg University of IRCAD jest dostępny w 7 językach i skupia około 380 000 aktywnych członków. W ramach działań WebSurg On Line University publikowane są treści multimedialne, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii chirurgii małoinwazyjnej (m.in. w chirurgii ogólnej i gastroenterologicznej, chirurgii ginekologicznej, chirurgii dziecięcej, torakochirurgii i innych) skierowane do lekarzy 12 specjalności chirurgicznych.

Opublikowanie na łamach WebSurg University of IRCAD pierwszej pochodzącej z Polski operacji ginekologicznej wykonanej w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu jest dla mnie i moich współpracowników ogromnym wyróżnieniem i dodatkowym asumptem do jeszcze bardziej intensywnej pracy dla dobra wszystkich naszych pacjentek  – podkreśla prof. Maciej Wilczak Kierownik Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka oraz koordynator Centrum.

Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkie pacjentki do zapoznania się za pośrednictwem strony internetowej z zakresem zabiegów jakie wykonywane są w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej, a lekarzy ginekologów do udziału w bogatej ofercie kursów i warsztatów zaplanowanych na 2021 rok.

Informacje dla pacjentek o zasadach i możliwościach skorzystania z operacji ginekologicznych wykonywanych w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej w linku poniżej:

» http://www.gpsk.am.poznan.pl/szpital/centrum-minimalnie-inwazyjnej-chirurgii-miednicy-mniejszej.html

Informacja o Warsztatach Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej dla lekarzy:

» Warsztaty Laparoskopowe:
1. WARSZTAT - 02.03.2021