< Cofnij

Podsumowanie warsztatów przeprowadzonych w dniu 16 kwietnia 2024 r.

Podsumowanie warsztatów przeprowadzonych w dniu 16 kwietnia 2024 r.  Podsumowanie warsztatów przeprowadzonych w dniu 16 kwietnia 2024 r.

We wtorek, 16 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, odbyły się cykliczne, praktyczne warsztaty pt.: „Minimalnie inwazyjna chirurgia miednicy mniejszej, krok po kroku, stacjonarnie i on-line".

To drugie w cyklu spotkań edukacyjnych zaplanowanych na 2024 rok. Wszystkie  operacje odbyły się pod kierownictwem Pana Profesora dra hab. n. med. Macieja Wilczaka, Koordynatora Centrum oraz z udziałem Zespołu Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka i Minimalnie Inwazyjnej Ginekologii Operacyjnej. 

W warsztatach uczestniczyli lekarze ginekolodzy z ośrodków w: Krakowie, Koninie, Płocku, oraz w Zgierzu specjalizujący się w zakresie ginekologii operacyjnej lub uzupełniający swą dotychczasową edukację w technikach minimalnie inwazyjnej chirurgii ginekologicznej miednicy mniejszej. A dzięki  multimedialnej transmisji na żywo, uczestniczą w warsztatach także ginekolodzy z ośrodków w całej Polsce. W warsztatach w wersji on-line wzięło udział 234 lekarzy.

W trakcie spotkań edukacyjnych Lekarze mają niepowtarzalną okazję obserwować w tym samym czasie wszystkie zabiegi i zastosowanie zaawansowanych i jednych z najnowocześniejszych technik operacyjnych wykorzystywanych w minimalnie inwazyjnej chirurgii ginekologicznej. Jest to nadal bardzo skuteczne narzędzie służące przekazywaniu wiedzy i praktycznych rad w zakresie tego typu technik operacyjnych, kierowane głównie do młodych lekarzy ginekologów – podkreśla Profesor Maciej Wilczak.

Wszystkie wykonywane zabiegi z zakresu minimalnie inwazyjnej chirurgii miednicy mniejszej jak zwykle opatrzone są precyzyjnymi i praktycznymi komentarzami lekarza operatora, dotyczącymi poszczególnych etapów wykonywania tego typu operacji.

O działalności Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej w Szpitalu na Polnej, o bezpłatnych konsultacjach dla pacjentek i zabiegach realizowanych w Centrum: https://kzmid.ump.edu.pl/nawigacja/3518.