< Cofnij

Podsumowanie warsztatów przeprowadzonych w dniu 26 września 2023 r.

Zdjęcie

26 września Międzynarodowym Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbywały się kolejne w tym roku, cykliczne praktyczne warsztaty pt.: „Minimalnie inwazyjna chirurgia miednicy mniejszej, krok po kroku, stacjonarnie i on-line".

Pod kierownictwem Pana Profesora dra hab. n. med. Macieja Wilczaka, Koordynatora Centrum oraz z udziałem Zespołu Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka kierowanej także przez pana Profesora M. Wilczaka przeprowadzono 7 operacji.

W warsztatach uczestniczyli lekarze ginekolodzy z Warszawy, Płocka, Otwocka, Wrocławia i Częstochowy specjalizujący się w zakresie ginekologii operacyjnej lub uzupełniający swą dotychczasową edukację w technikach minimalnie inwazyjnej chirurgii ginekologicznej miednicy mniejszej. W warsztatach on-line wzięło udział 270 uczestników.

Medycy mieli niepowtarzalną okazję obserwować w tym samym czasie wszystkie zabiegi i zastosowanie zaawansowanych i jednych z najnowocześniejszych technik operacyjnych wykorzystywanych w minimalnie inwazyjnej chirurgii ginekologicznej. Jest to nadal bardzo skuteczne narzędzie służące przekazywaniu wiedzy i praktycznych rad w zakresie tego typu technik operacyjnych, kierowane głównie do młodych lekarzy ginekologów.

Wszystkie wykonywane zabiegi z zakresu minimalnie inwazyjnej chirurgii miednicy mniejszej jak zwykle opatrzone są precyzyjnymi i praktycznymi komentarzami lekarza operatora, dotyczącymi poszczególnych etapów wykonywania tego typu operacji.

O warsztatach dla lekarzy ginekologów w Międzynarodowym Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej, które odbywały się wczoraj w Szpitalu na Polnej - mówił w programie "Temat Dnia " - Prof. dr hab. n.med. Maciej Wilczak, Koordynator Centrum oraz pomysłodawca spotkań z lekarzami chcącymi podnosić swoje kwalifikacje.

Naszymi odbiorcami są młodzi lekarze, którzy uczą się tych metod albo Ci, którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności. Warsztaty w naszym Szpitalu to wymiana poglądów i doświadczeń z każdej strony - uważa Pan Profesor Maciej Wilczak. Starając się realizować taką politykę edukacyjną, zachęcam wszystkie koleżanki i  kolegów z ośrodków w całej Polsce do wizyt u nas, w Poznaniu.

» Zapraszamy do obejrzenia całego wywiadu
» Kalendarz, informacje o zapisach na warsztaty i o działalności Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej w Szpitalu na Polnej
» Więcej informacje o bezpłatnych konsultacjach i zabiegach realizowanych w Centrum