Warsztaty praktyczne „Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna w znieczuleniu miejscowym" - 14 czerwca 2024 r.

Warsztaty praktyczne „Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna w znieczuleniu miejscowym Warsztaty praktyczne „Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna w znieczuleniu miejscowym

14 czerwca w Międzynarodowym Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej w ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym im. H. Święcickiego UM im. K. Marcinkowskiego rozpoczęły  się ostatnie przed wakacjami warsztaty praktyczne „Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna w znieczuleniu miejscowym".

Tym razem Zespół Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka i Minimalnie Inwazyjnej Ginekologii Operacyjnej pod kierownictwem Pana Profesora Macieja Wilczaka, pomysłodawcy warsztatów, przedstawiali szkolącym się lekarzom najnowsze zasady i techniki stosowane w nowoczesnej histeroskopii diagnostycznej i operacyjnej wykonywanej w znieczuleniu miejscowym, a w zabiegach uczestniczą lekarze z ośrodków w Tychach, Krakowie oraz Koninie.

Warsztaty prowadzone przez Zespół Profesora Macieja Wilczaka cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem lekarzy z wielu ośrodków w Polsce chcących podnosić swoje kwalifikacje.

Niezmiennie, od kilku lat bardzo chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem z koleżankami i kolegami z innych ośrodków medycznych – zapewnia Profesor Maciej Wilczak. To szkolenie jest po to, aby nasi koledzy ginekolodzy mogli wykorzystywać w swoich ośrodkach takie metody, jakimi są leczone kobiety w Europie. Widzimy szeroką potrzebę edukacyjną w tym zakresie, dlatego w 2024 roku z wielką radością kontynuujemy nasz kolejny rok warsztatów praktycznych w zakresie technik minimalnie inwazyjnych.

Pacjentki w czasie wykonywania zabiegów histeroskopowych mają unikatową możliwość obserwowania wszystkich etapów minimalnie inwazyjnego zabiegu i co ważne są w stałym kontakcie z lekarzem operatorem. W każdym momencie mogą zadawać pytania lekarzowi. Zwykle po dwóch godzinach od zakończenia zabiegu zwykle opuszczają szpital i wracają do codziennych aktywności.

Więcej o zabiegach odbywających się w Międzynarodowym Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej, zapisy: