< Cofnij

Wrześniowe warsztaty „Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna w znieczuleniu miejscowym”

W piątek 10.09.2021 r. w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym odbyły się kolejne warsztaty pt.: „Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna w znieczuleniu miejscowym” realizowane w ramach działalności praktyczno-edukacyjnej Międzynarodowego Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej. Warto podkreślić, że ten rodzaj minimalnie inwazyjnych zabiegów wykonywanych we wnętrzu jamy macicy nie wymaga znieczulenia ogólnego!!!

Podczas tej edycji warsztatów prof. Maciej Wilczak wraz z zespołem lekarzy Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka przedstawiali „krok po kroku” praktyczne zasady i najnowsze techniki stosowane w nowoczesnej histeroskopii diagnostycznej i operacyjnej wykonywanej tylko w znieczuleniu miejscowym.

Pacjentka w czasie wykonywania takiego zabiegu jest w pełni świadoma mając unikalną możliwość obserwowania wszystkich etapów minimalnie inwazyjnego zabiegu, a po około 2 godzinach może opuścić szpital. Ponadto, w każdym momencie wykonywania tego typu procedury medycznej pacjentka może rozmawiać z lekarzem oraz zadawać mu pytania dotyczące przebiegu poszczególnych etapów procedury zarówno diagnostycznej, jak i operacyjnej.

Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna w znieczuleniu miejscowym to nowoczesna metoda diagnozowania i terapii zmian wewnątrzmacicznych stanowiąca doskonałą alternatywą dla zabiegów wewnątrzmacicznych wykonywanych w znieczuleniu ogólnym, co w sposób bardzo istotny zmniejsza ryzyko okołooperacyjne. W obecnej edycji Praktycznych Warsztatów Histeroskopowych wykonano 6 zabiegów endoskopowych z wykorzystaniem systemu znieczulenia miejscowego Hystero-Block. W warsztatach wzięli udział lekarze ginekolodzy z Bydgoszczy, Elbląga, Chojnic oraz Gdańska.

Warto podkreślić, że tego typu nowoczesne zabiegi wykonywane w znieczuleniu miejscowym są bardzo istotne w rozpoznawaniu i leczeniu takich schorzeń jak:

Szczegółowe informacje o bezpłatnych konsultacjach i zabiegach realizowanych w Centrum:
https://www.gpsk.ump.edu.pl/szpital/centrum-minimalnie-inwazyjnej-chirurgii-miednicy-mniejszej.html

Zdjęcie