O nas w Centrum

Centrum Małoinwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej powstało na bazie Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, aby zapewnić Pacjentkom możliwość operacyjnego leczenia schorzeń ginekologicznych przy wykorzystaniu nowoczesnych, minimalnie inwazyjnych technik operacyjnych.

Wykorzystując współczesne osiągnięcia z zakresu ginekologii operacyjnej, stosujemy w praktyce najnowsze rozwiązania w leczeniu schorzeń ginekologicznych. Jeżeli leczenie chirurgiczne jest konieczne, preferujemy technikę endoskopową, jako nowoczesną i najbardziej korzystną dla naszych Pacjentek. Do niewątpliwych zalet endoskopii można zaliczyć:

Dysponujemy wysoko wyspecjalizowaną kadrą medyczną, a diagnostyka i leczenie schorzeń ginekologicznych odbywa się w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Stosowane w naszym Centrum metody minimalizują ryzyko powikłań, skracają czas pobytu Pacjenta w szpitalu i pozytywnie wpływają na powrót do normalnej aktywności. Zdajemy sobie sprawę, że wiele schorzeń ginekologicznych to problemy kompleksowe, dlatego kładziemy nacisk na leczenie interdyscyplinarne.

Zabiegi wykonywane w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej  to powiązanie bezpiecznych, skutecznych i zindywidualizowanych planów leczenia przy zastosowaniu nowoczesnych technik operacyjnych.

W czasie wykonywania operacji techniką laparoskopową narzędzia chirurgiczne oraz kamera wprowadzane są przez 5 do 10 milimetrowe nacięcia na skórze, a do wnętrza jamy otrzewnej wprowadzany jest gaz (CO2), którego ciśnienie powoduje powstanie przestrzeni wewnątrz jamy brzusznej, w ten sposób uzyskuje się obraz wnętrza miednicy mniejszej i jamy brzusznej.

Drugą małoinwazyjną techniką są zabiegi przeprowadzane drogą pochwową. Operacja taka nie pozostawia widocznych blizn i przyspiesza czas rekonwalescencji.

Po zabiegu oferujemy naszym Pacjentkom pobyty w estetycznych i dobrze wyposażonych salach oraz zapewniamy stałą opiekę wykwalifikowanej kadry medycznej.

Zakres zabiegów wykonywanych w Centrum Małoinwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej:


KWALIFIKACJA DO ZABIEGÓW OPERACYJNYCH:

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje (skierowanie do badań konsultacyjnych nie jest konieczne) w każdą środę w godzinach: 11.00 - 13.00, po wcześniejszym umówieniu się pod numerem telefonu: 61 8419 602.

» Rodzaje zabiegów operacyjnych - dowiedz się więcej!

Zobacz także