< Cofnij

Ostatnie w tym roku warsztaty praktyczne „Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna w znieczuleniu miejscowym"

Warsztaty

15 listopada, w Centrum Histeroskopii w Znieczuleniu Miejscowym w naszym Szpitalu rozpoczęły się szóste, ostatnie w tym roku warsztaty praktyczne „Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna w znieczuleniu miejscowym".

Patronat Honorowy nad warsztatami 2024 oraz 2025 objął JM Rektor UMP, Pan Profesor Zbigniew Krasiński.

Tym razem Pan Profesor Maciejem Wilczakiem „krok po kroku” przedstawia szkolącym się lekarzom najnowsze zasady i techniki stosowane w nowoczesnej histeroskopii diagnostycznej i operacyjnej wykonywanej w znieczuleniu miejscowym.

Uczestnikami dzisiejszego spotkania edukacyjnego są lekarze z Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpital Miejski Bielsko-Biała oraz z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie.

Warsztaty prowadzone przez ich pomysłodawcę - Profesora Macieja Wilczaka cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem lekarzy ginekologów z wielu ośrodków w Polsce, którzy chcą podnosić swoje kwalifikacje.

Przed zabiegami Pan Profesor M. Wilczak – poprowadził prezentację o nowoczesnej histeroskopii diagnostycznej i operacyjnej wykonywanej w znieczuleniu miejscowym. Pokazał też szkolącym się lekarzom Centrum Histeroskopii w Znieczuleniu Miejscowym.

"To szkolenie jest po to, aby nasi koledzy ginekolodzy mogli wykorzystywać w swoich ośrodkach takie metody, jakimi są leczone kobiety w Europie - zauważa Pan Profesor Maciej Wilczak. Dodatkowo – zawsze jest to czas na rozmowę, wszyscy możemy się wymieniać się cennymi spostrzeżeniami i doświadczeniami ze swoich ośrodków, z codziennej praktyki lekarskiej.

Przez kilka lat prowadzenia warsztatów – nadal dostrzegam potrzebę edukacyjną w tym zakresie, dlatego kontynuujemy nasz kolejny rok warsztatów praktycznych w zakresie technik minimalnie inwazyjnych, przed nami już plany na kolejne spotkania w 2025 roku”.

Pacjentki w czasie wykonywania zabiegów histeroskopowych mają unikatową możliwość obserwowania wszystkich etapów minimalnie inwazyjnego zabiegu i co ważne są w stałym kontakcie z lekarzem operatorem. W każdym momencie trwania zabiegu mogą zadawać lekarzowi pytania. Zwykle po dwóch godzinach od zakończenia zabiegu opuszczają szpital i wracają do codziennych aktywności.

Kolejne warsztaty odbędą się w 2025 roku.